Labāka projektu koordinēšana un sadarbība ar iesaistītajiem, efektīva darbu plūsma, 3D vizualizācijas un rezultātā uzlaboti projektu rezultāti, ir tikai daži no ieguvumiem, izmantojot BIM.

Kas ir BIM?

Būves Informācijas Modelēšana (BIM) ir process, kas sākas ar inteliģenta 3D modeļa izveidi un atļauj dokumentu saskaņošanu, koordinēšanu visa projekta dzīves cikla laikā (plānošana, dizains, būvēšana, darbība un uzturēšana).

Kam izmanto BIM?

BIM tiek izmantots, lai veidotu un piefiksētu būvniecības un infrastruktūras projektus. Katra no būves detaļām tiek dizainēta BIM. Šis modelis tālāk var tikt izmantots, lai analizētu ēkas dizaina iespējas un izveidotu vizualizācijas, kas palīdzētu iesaistītajiem saprast, kā ēka izskatīsies, pirms tā ir uzbūvēta. Modelis var tikt arī izmantots, lai izveidotu dizaina idejas būvei.

Kas ir BIM process?

 BIM process atbalsta inteliģentu datu izveidi, ko var izmantot visā būves un tās infrastruktūras dzīves ciklā.

  • Plānošana

Projektu plānošana, apvienojot vides attēlu ar īstiem datiem, lai ģenerētu modeli esošā un dabiskajā vidē.

  • Dizains

Šīs stadijas laikā tiek veikts konceptuāls dizains, analīze, detalizācija un dokumentācija. Pirmskonstrukcijas process sākas ar BM izmantošanu, lai informētu par notiekošo un loģistiku.

  • Būvniecība

Šīs stadijas laikā sākas izgatavošana, izmantojot BIM specifikāciju. Ar projekta konstrukciju loģistiku dalās ar uzņēmējiem un būvniekiem, lai nodrošinātu optimālu laika plānošanu un efektivitāti.

  • Renovācija

BIM dati uzglabā katras darbības un nodrošina finiša aspektus. BIM dati var tikt izmantoti, lai efektīvi aprēķinātu renovācijas izmaksas vai plānotu dekonstrukcijas efektivitāti.

Kāpēc BIM ir svarīgs?

Saskaņā ar Apvienoto Nāciju noteikto, ap 2050. gadu iedzīvotāju skaits pasaulē sasniegs 10 biljonus. Vispasaules arhitektūra, inženierzinātne un konstrukcija (AEC) industrija ir atbildīga, lai nodrošinātu gan sociālo, gan ekonomisko telpu pasaules iedzīvotājiem un palīdzēt nodrošināt un atjaunot ēkas un to infrastruktūru, kas jau tiek izmantots. Industrijai ir jāmeklē gudrāks un aizvien efektīvāks veids, kā veidot un būvēt ne tikai, lai apmierinātu globālu nepieciešamību, bet arī, lai palīdzētu veidot vidi vēl gudrāk un ilgtspējīgāk.

BIM atļauj ne tikai projektu realizētājiem strādāt efektīvāk, bet arī atļauj viņiem uzglabāt datus, ko tie izveido procesa laikā, lai uzlabotu darbības un nodrošinātu aktivitāti. BIM dati var vienlaikus informēt par plānošanu un projekta resursiem, pilsētas un valsts līmenī. Tas ir iemesls, kāpēc BIM izplatās pa visu pasauli.

BIM pasaulē

Daudzas valstis ir noteikušas kā standartu izmantot BIM jauniem ēku un infrastruktūras projektiem. Šīs valstis ir Brazīlija, Čīle, Dānija, Somija, Norvēģija, Lielbritānija, Dienvidkoreja, Singapūra un Vjetnama.

Kā BIM tiek pielietots tavā industrijā

Uzzini vairāk, kā BIM var palīdzēt tev optimizēt darbu un procesus uzņēmumā.

  • Arhitektūra

Pieņemt lēmumus par daudz labākiem dizaina risinājumiem, uzlabot ēku veiktspēju un savstarpēji iesaistītajiem sadarboties visa projekta laikā.

  • Civilā inženierija

Izmantojiet gudrās un savstarpēji savienotās darba vides, lai palīdzētu uzlabot paredzamību, produktivitāti un rentabilitāti.

  • Būvniecība

Digitalizējiet savu būvniecības vietni un savienojiet informāciju par projektu sākot no dizaina līdz būvniecībai un nodošanai.

  • MEP

Uzlabot MEP (mehānika, elektrība un santehnika) dizaina kvalitāti un sadarboties īstajā laikā, lai uzlabotu projekta nodošanas procesu.

  • Cauruļvadi

Pārvaldīt dizainu un viedo cauruļvadu konstrukciju, struktūru un to projektēšanu padarīt efektīvāku un uz savstarpēju sadarbību vērstu visa procesa laikā.

  • Konstrukcijas

Atklājiet, kā konstrukciju dizains un programmatūras detalizācija palīdz jums iegūt jaunus biznesa projektus un atbalstīt projektu nodošanu.